Чи може бути притягнуто до відповідальності комунальний заклад охорони здоров'я, якщо останній звернувся по допомогу у оформленні ліцензії на медичну практику до юридичної компанії (посередника), в контексті листа МОЗ України від 06.02.2013 №17/3438?

Ні комунальний (або державний) заклад охорони здоров'я, ні його керівника не може бути притягнуто до будь-якої відповідальності в контексті зазначеного листа МОЗ України у випадку, якщо такий заклад скористався послугами юридичної компанії при оформленні ліцензії на медичну практику, у зв'язку із тим, що у таких діях відсутній склад правопорушення або злочину. МОЗ України не має повноважень втручатись в господарську діяльність суб'єктів будь-якої форми власності.

Мова в листі МОЗ України від 06.02.13 №17/3438 йде про інше. Зокрема, стосовно поставленого питання, в зазначеному листі МОЗ України акцентує увагу на тому, що певні небросовісні посередницькі структури, "допомогаючи" формувати відомості про суб'єкта господарювання, в нашому випадку про комунальний заклад охорони здоров'я, надають такі відомості від імені закладу "за шаблоном", який не має нічого спільного з реальним станом матеріально-технічної бази суб'єкта, його кадрового забезпечення тощо. Якщо ви впевнені в достовірності поданої інформації про ваш заклад до Ліцензійної комісії МОЗ України, навіть якщо така інформація формувалась за участі посередника, то в такому випадку вам нічого не загрожує. В іншому випадку, якщо буде виявлено факти фальсифікацій, вам загрожує анулювання ліцензії.

Якщо ви не прошивали відомості власноруч та не скріплювали їх печаткою, а доручили це посереднику, рекомендуємо запросити у нього копії поданих до Ліцензійної комісії МОЗ України відомостей про вас та оцінити їх на предмет достовірності та повноти.