ТОВ "ЮКК "Верітас"

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » ТОВ "ЮКК "Верітас" » Правові та практичні аспекти » Нужна ли лицензия на медицинскую практику центру медстатистики?


Нужна ли лицензия на медицинскую практику центру медстатистики?

Сообщений 1 страница 4 из 4

1

Здравствуйте!
У меня, как у руководителя городского информационно-аналитического центра медицинской статистики (далее - Центр), сейчас остро встал вопрос о получении лицензии на медицинскую практику. Одни говорят - надо, другие - нет. Получить ответ по телефону в юридическом отделе МОЗ Украины не удалось: надо послать письменный запрос (а потом еще ждать ответ неизвестно сколько).

Вопрос 1: Необходимо ли получать Центру лицензию на медицинскую практику? Если да, необходимо, то какие документы для этого нужны?
(Согласно Положения про Центр, мы занимаемся сугубо информационно-аналитическим обеспечением городского управления охраны здоровья и штатным расписанием предусмотрены только должности врача-статиста и врача-методиста)

Вопрос 2: Возможно ли получение лицензии на медицинскую практику Центром, даже если это не является обязательным, или мы просто не сможем ее получить, потому что не будем отвечать требованиям соответствующих документов? Укажите, пожалуйста, каких именно, если это так.

Заранее благодарю за ответ.
С уважением, Александр.

0

2

Шановний Олександре!

За результатами розгляду Вашого запиту, щодо діяльності Міського інформаційно-аналітичного центру медичної статистики ТОВ ЮКК «Верітас» повідомляє наступне.
Із аналізу Вашого запиту вбачається, що до сфери діяльності Міського інформаційно-аналітичного центру медичної статистики належить аналіз показників стану здоров'я населення та медичної, соціальної і економічної ефективності діяльності закладів охорони здоров'я і така діяльність здійснюється відповідними фахівцями – лікарями-методистами та лікарями-статистами.
Відповідно Переліку лікарських посад у закладах охорони здоров’я затвердженого, наказом МОЗ України від 28 жовтня 2002 № 385, зареєстрованого в Мінюсті України від 12 листопада 2002 р. № 839/7181 посади лікарів-методистів та лікарів-статистів віднесено до лікарської спеціальності «організація і управління охороною здоров’я».
Кваліфікаційні характеристики лікарів-статистіків та лікарів–методистів визначені Кваліфікаційними характеристиками, що містяться в Довіднику кваліфікаційних характеристик професій працівників (випуск 78 «Охорона здоров'я»), затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 29 березня 2002 р. N 117.
Відповідно до зазначених Кваліфікаційних вимог, і лікар-методист, і лікар-статистик повинен мати повну вищу освіту (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки "Медицина" та проходження інтернатури за певною спеціальністю медичного профілю з наступною спеціалізацією з "Організації і управління охороною здоров'я".
Поняття охорони здоров’я міститься в статті 3 Основ законодавства України про охорону здоров'я, відповідно до якого охорона здоров'я – система заходів, які здійснюються органами державної влади та органами місцевого самоврядування, їх посадовими особами, закладами охорони здоров'я, медичними та фармацевтичними працівниками і громадянами з метою збереження та відновлення фізіологічних і психологічних функцій, оптимальної працездатності та соціальної активності людини при максимальній біологічно можливій індивідуальній тривалості її життя.
Перелік видів діяльності, які підлягають ліцензуванню, міститься в Законі України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності». Серед видів діяльності, що підлягають ліцензуванню, даний Закон передбачає, зокрема медичну практику (пункт 26 частини 1 статті 9).
Відповідно до пункту 1.2. Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики, затверджених спільним Наказом Міністерства охорони здоров'я України 02.02.2011 № 49, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 9 лютого 2011 р. за № 171/18909, медична практика - це діяльність, пов'язана з комплексом спеціальних заходів, спрямованих на сприяння поліпшенню здоров'я, підвищення санітарної культури, запобігання захворюванням та інвалідності, на діагностику, допомогу особам з гострими і хронічними захворюваннями й реабілітацію хворих та інвалідів, що здійснюється особами, які мають спеціальну освіту.
Поняття медичної практики опосередковується поняттями медичної допомоги та медичного обслуговування.
Згідно статті 3 Основ законодавства України про охорону здоров'я, медична допомога - діяльність професійно підготовлених медичних працівників, спрямована на профілактику, діагностику, лікування та реабілітацію у зв'язку з хворобами, травмами, отруєннями і патологічними станами, а також у зв'язку з вагітністю та пологами. Медичне обслуговування - діяльність закладів охорони здоров'я та фізичних осіб - підприємців, які зареєстровані та одержали відповідну ліцензію в установленому законом порядку, у сфері охорони здоров'я, що не обов'язково обмежується медичною допомогою.
До медичного обслуговування відноситися зокрема і діяльність в сфері організації і управління охороною здоров’я.
Враховуючи зазначене, діяльність Міського інформаційно-аналітичного центру медичної статистики підлягає обов’язковому ліцензуванню, а отже може здійснюватись виключно після отримання ліцензії на здійснення медичної практики.

Директор ТОВ ЮКК «Верітас»
С.А. Коновалов

0

3

Большое спасибо за ответ.

Отредактировано Александр (2013-06-25 12:22:28)

0

4

Завжди раді допомогти.

З повагою,
Коновалов С.А.

0

Быстрый ответ

Напишите ваше сообщение и нажмите «Отправить»



Вы здесь » ТОВ "ЮКК "Верітас" » Правові та практичні аспекти » Нужна ли лицензия на медицинскую практику центру медстатистики?